Foreninger

Har du en forening i Virum som du ønsker at præsentere så mail til os på  post@virumby.dk med oplysninger om foreningen, kontaktadresse, mailadresse, hjemmesideadresse samt et logo eller billede. Så vil den blive præsenteret på siden. Det samme gælder evt. rettelser til de foreninger der er repræsenteret.

Forbund

Dansk Cyklistforbund – Virum

Kontakt: Niels Wellenforff
E-mail:
 niels.wellendorff@mail.dk
Telefon: 45 85 88 37

Film, Foto, It

LSK Video

Kontakt: Niels Wulff
E-mail: nwulff@c.dk
Telefon: 45 85 17 93

Grundejerforeninger

Virum Grundejerforening

Formand: Jesper Andersen-Rosendal 
E-mail: kontakt@virumgrundejerforening.dk
Telefon: 45 83 08 81

Handel & service

Virum -Sorgenfri Handels- og Borgerforening

Kontakt: Hans-Jørgen Bundgaard
E-mail: post@virumby.dk
Telefon: 50 50 74 06

Humanitære foreninger

Lions Virum

Kontakt: Julia Hartvigsen
E-mail: virum@lions.dk
Telefon: 30 23 58 59

Rotary Virum-Sorgenfri

Kontakt: Torsten W. Branth
E-mail: twb@privat.dk
Telefon: 29916139

Musik- og dans

Virum Lanciervenner

Kontakt: Dorte Rafn
E-mail: dorte_rafn@hotmail.com 
Telefon: 25 33 01 89

 

Virum Strygerne

E-mail:  wh@bb.dk
Telefon: 45 85 44 28 

 

Virumkoret

Kontakt: Vibeke Birkmann
E-mail: vibeke.birkmann@pilegaard.eu 

Sportskubber

Virum Basketballklub

Kontakt: Dorte Rafn
E-mail: info@virum-basket.dk
Telefon: 31 35 78 99

 

Virum Bridgeklub

E-mail: flskov@mail.dk
Telefon: 45 80 75 01

Virum Sorgenfri Badmintonklub

E-mail: lars.jacobsen@vsbk.dk 
Telefom: 21 66 84 66

Virum-Sorgenfri Boldklub

Kontakt: Lene Laungaard
E-mail: vsb@vsb-fodbold.dk
Telefon: 30 11 92 25

 

Virum-Sorgenfri Bordtennisklub

Kontakt: Henrik Vendelbo
E-mail: hv@fredensborg.dk 
Telefon: 24 41 28 42

Virum-Sorgenfri Håndboldklub

E-mail: vsh@vsh.dk
Telefom:  45 83 43 12

Virum-Sorgenfri Petanqueklub

Telefon: 45 85 60 31

 

Virum-Sorgenfri Tennisklub

E-mail: kontoret@vst-tennis.dk 
Telefon: 45 85 14 32 

Virum-Sorgenfri Håndboldklub

E-mail: formand@b82.dk 
Telefom: 20 67 69 61 

Ungdomsorganisationer